Kód: 40001

Elektronický ohradník Canifugue pro 1 psa

3 890 Kč
Skladem
Kategorie: Ohradník pro psy

Neviditelný elektronický ohradník Canifugue pro 1 psa je kompletní souprava.
 
Elektronický ohraník a obojek umožňuje rychle, jednoduše a levně vytvořit "oplocení" jen pro psa, a to i v místech, kde by klasický plot nebyl možný nebo vhodný. Nebo "vylepšit" stávající klasický plot, pokud je nedostatečný a pes jej vrchem nebo spodem překonává. Ve vymezeném prostoru je možno držet i více psů (dáno jen počtem zakoupených obojků).
 
Pejsek vesele běhá po dvoře, po zahradě ... Pokud máme spolehlivý plot a uvnitř nic ke zničení, je všechno v pořádku. Ale co v případě, že plot je nízký a může jej přeskočit nebo v některém místě přelézt nebo pod kterým se může podhrabat? Co když máme jen živý plot nebo vůbec žádný? A uvnitř pozemku třeba okrasné květinové záhony nebo zeleninovou zahrádku, bazén nebo jiná místa, kde bychom se raději obešli bez jeho návštěv? Vně vyhrazeného prostoru nebývá bezpečno, počínaje třeba frekventovanou silnicí s nebezpečím zavinění dopravní nehody a současně rizikem stát se její tragickou obětí přes nejrůznější lumpárny až po možnost zatoulání. Podnikavost a vynalézavost našich čtyřnohých přátel není radno podceňovat. Na vlastním pozemku zase může být bezpečno pro pejska, ale již ne pro to, co bychom před ním rádi uchránili...
 
Další informace se dočtete na našich stránkách Elektronický ohradník pro psy.
 
Neviditelný elektronický ohradník CANIFUGUE umožní:
*vytvořit "oplocení" speciálně jen pro psa rychle, levně a i v místech, kde by "klasický" plot nebyl možný nebo vhodný; přitom může být veden zcela jinudy než stávající plot, pokud existuje (nezáleží na tom, je-li pozemek oplocen nebo ne)
*vytvořený "plot" je neviditelný (v případě zakopání drátu), nepřekáží a esteticky neruší
*lze nejen ohraničit vnější hranice pozemku, ale stejně tak psovi znemožnit vstup do vyhrazených vnitřních částí pozemku - např. ke květinovým či zeleninovým záhonům, bazénu, pískovišti pro malé děti apod.
*v případě potřeby snadno a bez nákladů změnit vedení plotu podle aktuálních potřeb
*"vylepšit" stávající klasický plot tak, že není možné jej překonat skokem nebo šplhem nebo se pod ním podhrabat, stejně jako vytvořit novou hranici doslova "na zelené louce" označenou pro lepší orientaci psa např. jen značkami nebo praporky
*držet ve vymezeném prostoru jednoho nebo libovolný počet psů
*instalace je možná v jakémkoliv terénu - otevřeném, kopcovitém, zalesněném apod.
 
Princip činnosti:
Nejedná se v žádném případě o obdobu známých klasických ohradníků, používaných třeba pro dobytek na volné pastvě. To znamená, že plot není tvořen žádným neizolovaným vodičem s relativně vysokým napětím, vedeným v určité výšce na izolátorcích, kterého by se zvířata dotýkala čenichem.
 
Princip těchto moderních výrobků (masově rozšířených zatím zejména v USA) má mnohem blíže k elektronickým výcvikovým obojkům. Stejně jako u nich pes nosí na krku přijímač, vysílačem je v tomto případě tzv. signální generátor, malá krabička umístěná na bezpečném místě (z hlediska dosahu třeba dětí apod, ale také chráněna před povětrnostními vlivy, zejména deštěm). Ta je trvale napájena běžným síťovým napětím 220 V / 50 Hz. Anténou je zde izolovaný jednožilový drát, vedený kolem pozemku. V něm je již velmi nízké napětí, menší než 15 V, je tedy bezpečný i při případném poškození. "Stavění plotu" se zde tedy redukuje na prosté položení drátu. Ten může být opravdu jen položen na zemi, zavěšen na stávajícím plotě nebo vhodných předmětech (do výšky max. 50 cm) nebo mělce zakopám (do hloubky max. 10 cm) tak, aby nepřekážel třeba sekačce na trávu. Drát může být dlouhý až 400 m (mírné překročení délky nevadí), může tedy ohraničovat pozemek o ploše až 1 hektaru. Samozřejmě musí tvořit nepřerušenou smyčku.
 
Pokud chcete vyjmout určité vnitřní části pozemku (na příkladu uveden květinový záhon a bazén), kolem kterých by ale pes mohl volně procházet, prostě oba dráty (příchozí a odchozí) zkroutíte kolem sebe. Tím se emitované radiové vlny vyruší a elektronický přijímací obojek v tomto místě nereaguje. K dokonalému vyrušení je třeba toto zkroucení provést pečlivě, nejlépe si pro potřebný úsek vytvořit kroucený dvojdrát pomocí elektrické vrtačky (upnutím do sklíčidla a při pomalém chodu kroutit) a k dalším úsekům drátu jej pak připojit.
 
"Postavením plotu", tedy natažením antény, jste vymezili hranice prostoru, určeného pro Vašeho psa (nebo psy). Když se nyní pes, nosící elektronický přijímací obojek, přiblíží do určité vzdálenosti od drátu (lze nastavit v mezích asi 40 cm až cca 6 m), je upozorněn zvukovým výstražným signálem, že vstoupil do tzv. "výstražné zóny". To mu později (po pochopení souvislosti) bude stačit k tomu, aby se otočil a vrátil. Než na to ovšem přijde, bude nejspíše pokračovat dále směrem k drátu - hranici pozemku. Vstoupí do tzv. "korekční zóny" (lze nastavit ve 3 šířkách v rozmezí cca 0,3 až 1,5 m) a je napomenut neškodným, ale dostatečně nepříjemným impulsem. Jeho intenzitu lze nastavit v 8 úrovních dle velikosti a citlivosti psa, je tedy možné ji optimálně přizpůsobit pro všechna plemena i každého jednotlivého psa.
Když již pejsek perfektně rozumí a pamatuje si, kam smí a kam ne, je možno případně nahradit skutečný obojek atrapou (na zvláštní objednávku) a funkční obojek použít třeba pro dalšího psa.
 
Technické údaje:
Společné (vlastnosti systému):
Maximální délka drátu (tj. délka ohrazení):
400 m (tj. ohrazená plocha až 1 ha) s drátem o průřezu 0,75 mm2
800 m (tj. ohrazená plocha až 4 ha) s drátem o průřezu 2,5 mm2
 
Anténní drát: průřez 0,75 mm2 až 2,5 mm2, jednoduchý izolovaný
Počet psů: neomezený (dle počtu zakoupených obojků)
Výstražná zóna (zvukový signál): nastavitelná od cca 40cm do cca 6m (závisí na délce anténního drátu)
Stimulační zóna (impulsy): nastavitelná ve 3 stupních na cca 30 cm, 80cm, 1,5m (závisí na délce anténního drátu)
 
Signální generátor (vysílač):
Napájení: 230 V / 50 Hz
Krytí: není vodotěsný
Pracovní okolní teplota: -20 °C až +40 °C
Rozměry (d x š x h): 113 x 90 x 44 mm
 
Obojek (přijímač):
Napájení: lithiová baterie 3V, typ CR2
Životnost baterie: cca 6 měsíců v pohotovostním režimu
Krytí: proti ponoření, plně vodotěsný
Počet úrovní nastavení stimulace: 8
Pracovní okolní teplota: -20 °C až +40°C
Rozměry (d x š x h): 58 x 34,5 x 41 mm
Hmotnost: 69 g (včetně baterie)
Nastavitelná délka obojku: 20 do 67 cm
 
Obsah dodávky:
- 1 nebo 2 obojky (dle objednávky: souprava pro 1 psa nebo pro 2 psy) včetně baterií a namontovaných krátkých elektrod
- pár dlouhých elektrod (pro dlouhosrsté psy)
- signální generátor se síťovým napaječem
- cívka drátu 100 m, průřez 0,75 mm2, PE izolace
- anténní konektor a 3 spojky drátu (postačí pro spojení až 4 úseků drátu, tedy do délky 4 x 100 = 400 m)
- sada značek (10 ks)
- neonová testovací výbojka
- pevné pouzdro soupravy (plastový kufřík)
- návod k použití
- záruční list
 
Dále možno objednat:
- další obojek
- atrapu obojku
- anténní drát 100 m
- sada značek pro označení vymezeného prostoru (10 ks)